Dienas centrs “Kopā būt” ir biedrības “Vidusdaugavas NVO centra” struktūrvienība, kur Jēkabpils novada senioriem un ikvienam pieaugušajam tiek nodrošināta iespēja kvalitatīvi un interesanti pavadīt savu brīvo laiku, sportojot, vingrojot, socializējoties, apgūstot jaunas prasmes meistarklasēs, radošajās darbnīcās, mācoties valodas, tehnoloģijas un jaunākās tendences dažādās jomās.

Kā kļūt par DC “Kopā būt” apmeklētāju? Jebkurš pieaugušais, bet jo īpaši pensijas vecumu sasniegušais Jēkabpils novada seniors, var kļūt par Dienas centra apmeklētāju. Ja ir interese par to, kā notiek nodarbības, piezvani vai uzraksti e pastu, nāc ciemos un iepazīsties tuvāk ar dienas centra darbību, darbiniekiem, citiem senioriem. Ja tev patiks – reģistrējies! Apsolām – būs interesanti!


Vai nodarbības ir bez maksas? Pārsvarā jā, visas pieejamās nodarbības un aktivitātes ir bezmaksas, par dažām ir simbolisks ziedojums. Seniori, kas sasnieguši pensijas vecumu un reģistrējušies kā DC “Kopā būt” dalībnieki, nodarbības var apmeklēt bez maksas.


Ko iegūst seniori, apmeklējot DC “Kopā būt”? Sabiedrība Latvijā strauji noveco un demogrāfijas pētnieki norāda, ka tā vairs nekad nebūs tik jauna kā agrāk. Palielinoties senioru īpatsvaram sabiedrībā, ir jārada iespējas viņiem pavadīt laiku kvalitatīvi, socializēties, mācoties “iet līdzi laikam”. Sasniedzot pensijas vecumu, ne vienmēr tiek iegūta cerētā brīvība, bieži vien seniori noslēdzas, nevēlas kontaktēties ar apkārtējiem, jūtas vientuļi, biežāk slimo.
Taču šo laiku var pavadīt pilnīgi citādi – meklējot domu biedrus, mācoties par aktualitātēm, dodoties ekskursijās, sportojot vai pašiem pasniedzot dažādas nodarbības jeb pavadot laiku kopā. Valda uzskats, ka vietās, kur seniori dodas mācīties un attīstīt savas prasmes, rindas pie ārstiem ir krietni īsākas!


Ko dara seniori citur pasaulē? Citur pasaulē seniori arī izglītojas visas dzīves garumā. Dažās valstīs tā ir izveidota kā sistēma valsts līmenī. Nosaukumi ir dažādi – Senioru universitātes, Trešās paaudzes universitātes, senioru skolas, taču ideja ir vienojoša – kopā interesanti pavadīt laiku, mācīties, pilnveidoties. Piemēram, pirmā Trešās paaudzes universitāte sāka darbu 1973. gadā Francijā Tulūzas universitātes Sociālo zinātņu fakultātē. Turpmākajos gados šī kustība attīstījās gandrīz visā Eiropā, t.sk. mūsu kaimiņvalstīs Lietuvā, Igaunijā, Polijā.

Kādas aktivitātes DC “Kopā būt” piedāvā? Dienas centrā ir nodarbības, kas sistemātiski atkārtojas katru nedēļu, piemēram, otrdienās un ceturtdienās senioru joga, ko pasniedz psihologs un speciālists Serhii no Ukrainas. Angļu valodas nodarbības pirmdienās, ko pasniedz jaunieši Leonardo no Portugāles, Jaccopo no Itālijas un Oskars no Francijas. Piektdienas ir galda spēļu dienas, senioriem īpaši aktuāla ir scrabble vārdu spēle. Trešdienās – dažāda veida radošās darbnīcas. Tās ir tikai dažas aktivitātes. Dienas centra dalībnieki dodas ekskursijās, ciemojas pie citiem līdzīgiem centriem Latvijā. Uz Dienas centru nāk dažādas personības, lai tiktos ar tā apmeklētajiem, tajā skaitā arī vietējie deputāti. “Vidusdaugavas NVO centrs” realizē arī dažādus projektus senioru atbalstam.


Lai sekotu nodarbību grafikam, skaties to ŠEIT vai zvani un apjautājies par jaunākajām aktualitātēm +371 26 410 346
Savukārt, kādas aktivitātes ir bijušas, vari izlasīt ŠEIT
Bet sociālajos tīklos atradīsi mūs facebook, pieseko un uzzini par jaunumiem pirmais!

Mēs uzskatām, ka seniors jau ir profesionālis visās savas dzīves pieredzēs.

Nāc, pievienojies, iemācies ko jaunu, atkārto jau zināmo vai dalies ar savām zināšanām!