Dienas centrā KOPĀ BŪT norisinās Dzejas dienas!

Vidusdaugavas NVO Centrs 21.Septembris, 2021, 20:45 DC Kopā būt
Dienas centrā KOPĀ BŪT norisinās Dzejas dienas!

Biedrības “Vidusdaugavas NVO centrs” struktūrvienībā Dienas centrs “Kopā būt” 17.septembrī notikušajā Dzejas dienu pasākumā šogad skanēja dzeja, kas pārstāvēja dzejnieku apaļo gadu jubilārus. Tika skandēti Dienas centra apmeklētāju – senioru izvēlēti dzejoļi.

Aleksandram Čakam – 120 gadu

Ārija Spēka iepazīstināja ar Latvijas literatūrā vienu no mīlestības apdziedātājiem Aleksandru Čaku (1901–1950).  Kad 1928. gadā iznāca pirmie Čaka dzejoļu krājumi „Sirds uz trotuāra”, „Es un šis laiks”, Rīga bija kolorīta pilsēta ar spuldzēm vējā, kioskiem, pašpuikām, tirgus sievām, matrožiem, klaidoņiem – tie bija tie paši sapņotāji un dzīves baudītāji, ap kuriem vijās pilsētas smaržas un varavīksne staroja visās krāsās, kurā jaucās ritms, juteklīgums, smaržas. Tas viss bija piederīgs mīlestībai un kaislībai. Sentimentālā, šķietami saprotamā, līdzpārdzīvotā, ikdienišķā pasaule bija realitāte.

Aleksandrs Čaks- Atzīšanās

Miglā asaro logs. Ko tur liegties, nav vērts:
Tikai tevi es mīlējis esmu.
Kādā dīvainā sulā savas lūpas tu mērc,
Ka tās kvēl ar tik sarkanu dvesmu?…...

Pasākumā skanēja arī dziesmas ar dzejnieku vārdiem, jo seniores ir arī dziedātājas! Daira Spārīte un  Dzintra Šuksta bija drosmīgas solodziedātājas, kurām pievienojās pārējo koris. Izskanēja K.Skujenieks  “Drošinājums”, Ā. Elksnes “Lūgums”, A.Miglas “Virši zili virši sārti” u.c.

Šo jauko Dzejas dienu pasākumu kuplināja ciemiņi no “Vidusdaugavas NVO centrs” biedrorganizācijas - ukraiņu biedrības “Javir”.  Ar trīs dziesmu skaistu solodziedājumu, krāšņajos  ukraiņu tautastērpos uzstājās  “Javir” dalībniece Jeļena Martukāne.

Acīs mirdzums… smaidi – par kopā būšanu, dzeju, mūziku, dziesmām. Lai rudens saule un garda kafija ar kūciņām arī turpmāk!

 

L.Upīte
DC “Kopā būt” vadītāja p.i.

 

 

Dienas centrā KOPĀ BŪT norisinās Dzejas dienas!