Dienas centrā "Kopā būt" notiek meistarklases puzuru izgatavošanā

Vidusdaugavas NVO Centrs 14.Decembris, 2021, 20:03 DC Kopā būt
Dienas centrā
Ir īstais laiks šobrīd pelēkajos ziemas vakaros veidot puzurus un tos izmantot, dekorējot telpas Ziemassvētkiem un Jaungada vakaram. "Puzurošana ir lielisks gada nogales pasākums, lai ienestu svētku sajūtu katrā mājā!" saka Vizma Lejiņa - puzuru meistare ar pedagoga privātprakses četriem sertifikātiem: interesantajā matemātikā, puzurošnā, mezglošanā un suvenīru gatavošanā. Tāpēc Vizmai ir iespēja organizēt gan puzuru izgatavošanas, gan dažādas citas aizraujošas meistarklases. To viņa šobrīd dara Dienas centrā "Kopā būt", kas atrodas Brīvības ielā 258A, Jēkabpilī. 

V. Lejiņa stāsta: "Man tuvi puzuri ir no bērnības: tad veidoju tos kopā ar vecmammu un tanti, bet mamma un mana meita vienmēr ieteica kādus uzlabojumus. Darbs prasīja lielu uzmanību un precizitāti.  Kad strādāju pedagoģisko darbu, Ziemassvētku gaidās skolas kabinets bija pilns ar puzuru materiāliem, un katrs skolēns pirms manas stundas izveidoja vienu puzuru no 12 posmiem. Aktu zālē tika novilkts zvejnieku tīkls un kopā ar skolēniem veidojām puzuru kārtojumus, kurus dekorējām ar spalvām. Izskatījās kā pasaku namiņā. Ar puzuru veidošanu turpmāk sāku nodarboties regulāri. 2008.gadā izveidoju pirmo Lielpuzuru Latvijai-90 ar 9 zvaigznēm." Vizma savā uzņēmumā "Vizmas skoliņa" privātpraksē puzurot mācījusi gan savus skolēnus, gan citus interesentus. Organizētas izstādes un vakarēšanas latviskajos svētkos.

Puzuri ir viens no senākajiem latviešu svētku dekorēšanas veidiem. Materiālus tiem vāc vasarā, bet puzurus sāk veidot ap Mārtiņiem, Ziemassvētkiem, ar spalviņām un izpūstām olām tos papildina Lieldienās. Puzuriem ir vieta arī Meteņos, Veļu laikā, kāzās u.c. latviskajos pasākumos.  Puzurs ir laba un oriģināla dāvana svētkos.

Pēc savas būtības puzuri ir sakārtota, harmoniska Visuma simbols. Līdzīgi kā Lielvārdes josta, arī puzurs ir senču noslēpumu un mitoloģijas glabātājs.

Matemātikas, fizikas maģistre, pensionētā privātprakses padagoģe Vizma Lejiņa šogad visiem novēl klusu, veselīgu un darbīgu Adventa laiku!
JA TEVI INTERESĒ PUZURU DARINĀŠANA UN VĒLIES PIEDALĪTIES KĀDĀ NO VIZMAS MEISTARKLASĒM, ZVANI 26548737 UN PIESAKIES VAI UZZINI VAIRĀK INFO!

Madara Borisova