Dienas centrā “Kopā būt” viesojas deputāts Aleksandrs Deinis

Vidusdaugavas NVO Centrs 30.Septembris, 2020, 21:38 DC Kopā būt
Dienas centrā “Kopā būt” viesojas deputāts Aleksandrs Deinis

Lai Dienas centra “Kopā būt” seniori aktīvāk iesaistītos sabiedriskajā dzīvē, iepazītu  Jēkabpils pilsētas pašvaldības deputātus, 17.septembrī bija uzaicināts viesos Aleksandrs Deinis (Jēkabpils reģionālā partija).

A.Deinis pašlaik ir pensionārs, bet ilgus gadus strādājis un Jēkabpilī pazīstams kā Jēkabpils 2.vidusskolas direktors. Šobrīd, būdams domes deputāts, darbojas Sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komitejā.

Tikšanās laikā dalībnieki visvairāk runāja un izvaicāja viesi par ar izglītību saistītiem jautājumiem. Seniori interesējās – kā izglītība tiks organizēta pēc administratīvi teritoriālās reformas jaunajā Jēkabpils novadā; kā Jēkabpils skolas pārdzīvo izmaiņas izglītības sistēmā un skolu reorganizācijā; kādas ir sajūtas, tagad, pēc renovācijas, apmeklējot Jēkabpils 2.vidusskolu, un tika uzdoti arī citi jautājumi.

Īpaši Dienas centra seniori lūdza domei nodot lūgumu izvērtēt – cik pamatoti ir novietot Covid-19 saslimšanas analīžu nodošanas punktu pie Jēkabpils Sociālā dienesta, gandrīz pilsētas centrā, kur tam katru dienu garām nākas staigāt ne tikai senioru vecuma iedzīvotājiem, bet arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, trūcīgiem un maznodrošinātiem iedzīvotājiem, kuriem visiem nav nebūt tā labākā veselība un imunitāte? Pat ja mūsu pilsētā šobrīd nav ar Covid-19 saslimušo, tad cilvēki, kas nāk nodot analīzes, bieži slimo ar citiem vīrusiem, kas arī aktīvi izplatās. A.Deinis piekrita noskaidrot šo jautājumu pie pilsētas vadības un aktualizēt – vai nav mērķtiecīgāk konteinertipa laboratoriju pārvietot pie Jēkabpils reģionālās slimnīcas?

Jautāts, vai startēs nākamajās pašvaldību vēlēšanās, A.Deinis teica, ka “dzīvosim – redzēsim”, jo lēmums atkarīgs no daudziem apstākļiem.

Novēlot viens otram labu veselību, Dienas centra seniori un deputāts šķīrās pēc gandrīz divu stundu sarunas. A.Deinis tika uzaicināts pievienoties Dienas centra “Kopā būt” apmeklētāju skaitam, uz ko smiedamies atbildēja, ka pensijā esot, laika ir vēl mazāk, nekā kad strādāja.

Atgādinām, ka Dienas centrs “Kopā būt” ir biedrības “Vidusdaugavas NVO centrs” struktūrvienība, darbojas Brīvības ielā 45, Jēkabpilī. Vairāk par tā darbību var uzzināt, apmeklējot mājaslapu www.vidusdaugavasnvo@inbox.lv vai zvanot centra vadītāja p.i.Ligitai 26548737, vai vēršoties Sociālajā dienestā pie reģistratores 1.stāvā.

Tikšanos atspoguļoja A.Pleiko,

Biedrības “Vidusdaugavas NVO centrs” vadītāja