Labo sapņu šķirotājs

Madara Borisova 24.Jūlijs, 2023, 15:57 DC Kopā būt
Labo sapņu šķirotājs

Šis ir stāsts par senioru vēlmi darboties un ko radīt pašu rokām! Radošo meistarklašu ietvaros seniori darināja savu unikālo sapņu ķērāju, kas jau izsenis ir zināms kā talismans – sapņu šķirotājs.


Uzskatot, ka tas īpašnieku atbrīvo no sliktiem sapņiem, arī bezmiega un murgiem, arī kā interjera priekšmets.
Radošo meistarklašu vadītāja Ieva stāsta, ka seniori ir ieinteresēti izmēģināt ko jaunu un neparastu. Sākumā visiem šķita sarežģīti, bet ātri apguva amatu un ķērās klāt, lai taptu kas skaists un neatkārtojams. Pirmos sapņu ķērājus taisīja sev un jau nākamos, roku ietrenējuši, darināja Dienas centram “Kopā būt” dāvinājumiem.


Kamēr veikli un mazāk veikli pirkstiņi pina tīklus, raisījās sarunas par sapņiem, par procesu kā izgatavot, kādus materiālus un krāsas izmantos – šī nodarbe līdzinās meditācijai. Ir interesanti kādu sapņu ķērāju izvēlamies – tā ir būšana ar sevi, noskaņas uzburšana, kāpēc es izvēlos konkrēto krāsu, formu un materiālu. Izmantoja gan DC pieejamos materiālus, gan pašu senioru atnestās rotaslietas un skaistumlietas.


Visbiežāk izmantotā forma sapņu ķērājam ir aplis. Latviešiem ir arī puzuri - to funkcijas ir līdzīgas, bet vizuāli tie atšķiras no indiāņu gatavotā sapņu ķērāja. Puzuri ir tradicionāls iekaramais telpu rotājums, kas transformē negatīvās emocijas, sakārto domas, veido aizsarglauku.


Vai Tu sapņu ķērāju darinātu pats vai labāk iegādātos?
Drīzumā plānojam piedāvāt arī pārdošanā senioru darinātos sapņu ķērājus, seko līdzi jaunumiem te: VEIKALS

Šeit vari izvēlēties visdažādākās ikdienai un svētkiem burvīgas mīļlietas, ko darinājuši seniori u.c. radošie NVO cilvēki.

Biedrības „Vidusdaugavas NVO centrs”
brīvprātīgā Monta Lipša

Labo sapņu šķirotājs