Mazākumtautību organizācija īsteno kultūras pasākumu "Українська Вишиванка"

Madara Borisova 23.Maijs, 2023, 18:37 DC Kopā būt
Mazākumtautību organizācija īsteno kultūras pasākumu

Tā kā 18.maijā Ukrainā svin Starptautisko Višivankas dienu, biedrības “Vidusdaugavas NVO centrs” struktūrvienība Dienas centrs "Kopā būt” (DC) kopā ar biedrorganizāciju ukraiņu biedrību “Javir” organizēja pasākumu "Українська Вишиванка";.
"Javir" atbalsta programmas "Atbalsts Zemgales un Sēlijas mazākumtautību organizācijām" ietvaros prezentēja ukraiņu tautas etniskos izšuvumus un svētbildes.
Valentina Zarņicka un Dana Blakunova dalījās, ka ukraiņu tautas tērpa simbols ir višivankak – krustdūrienā izšūtas blūzes un krekli. Rakstos ataino Ukrainas ainavas un kultūras vērtības. Višivankām esot dažādas krāsu un rakstu nozīmes, savulaik linu izšūtie krekli meitenēm bija turības simbols un vīriem kā talismani kaujās, tie arī palīdzēja atšķirt vienā ciemā dzīvojošos no cita. Mūsdienās šādu apģērbu lielākoties nēsā svētkos. Šādā izšuvumu blūzē ietērpa arī DC vadītāju Ligitu Upīti.
Dienas centra "Kopā būt" telpas pieskandināja skaistās ukraiņu dziedātāju balsis. 
Pasākumu apmeklēja DC seniori un biedrību pārstāvji, varēja aplūkot ukraiņu izšuvumu izstādi un baudīt muzikālo priekšnesumu. Patīkams pārsteigums bija dzirdēt, kā ukraiņu dziedātājas nodziedāja latviešu dziesmu "Nekur nav tik labi kā mājās". Šeit nu apmeklētājiem nobira pa asarai un radās pārdomas par kopā sanākšanas vērtību, par Ukrainas sirdēstiem un citas domas. Viena no izpildītājām, kas darbojas "Javir" arī ir bēgle no Ukrainas kara.
Paldies biedrībai "Javir" par sirsnīgo pasākumu! Turpinām smelties iedvesmu un priecājamies par mūsu biedru paveikto! 

Biedrības „Vidusdaugavas NVO centrs”
brīvprātīgā Monta Lipša

Mazākumtautību organizācija īsteno kultūras pasākumu "Українська Вишиванка"