Pensionāri aizvien aktīvi izmanto iespēju drukāt rēķinus un apgūt datorprasmes Dienas centrā „Kopā būt”

Vidusdaugavas NVO Centrs 18.Septembris, 2019, 21:54 DC Kopā būt
Pensionāri aizvien aktīvi izmanto iespēju drukāt rēķinus un apgūt datorprasmes Dienas centrā „Kopā būt”

Biedrības “Jēkabpils NVO resursu centrs” struktūrvienība sociālās rehabilitācijas Dienas centrs „Kopā būt” jau kopš pagājušā gada pilsētas pensionāriem un centra apmeklētājiem piedāvā iespēju apgūt datorlietošanas prasmes un iemācīties savus komunālo pakalpojumu rēķinus apmaksāt elektroniski. Senioriem bez datorprasmēm nepieciešamības gadījumā biedrībā rēķinus palīdz arī izdrukāt. Tādā veidā biedrība atbalsta vientuļus un maznodrošinātus seniorus, kopš Jēkabpils pašvaldības kapitālsabiedrību kases tika slēgtas, bet par katra rēķina nosūtīšanu saņēmējam ir jāmaksā aptuveni pusotru eiro.

Sākotnēji nevalstiskās organizācijas rēķinu izdrukāšanu senioriem piedāvāja kā pagaidu risinājumu ar cerību, ka visdrīzākajā laikā pašvaldības līmenī tiks rasts cits risinājums rēķinu saņemšanai senioriem bez papildus samaksas. Taču Dienas centra „Kopā būt” piedāvātais pagaidu risinājums, sniedzot iespēju bezmaksas izdrukāt rēķinus, šobrīd ir kļuvis tikai vēl pieprasītāks, un pēc komunālo pakalpojumu rēķinu saņemšanas Dienas centra telpās veidojas garas pensionāru rindas.

Lai risinātu radušos situāciju, šobrīd biedrības izveidotais Dienas centrs “Kopā būt” ir noteicis konkrētas divas dienas nedēļā, kad rēķinus var izdrukāt un saņemt – katru pirmdienu un piektdienu no plkst. 13:00 līdz 17:00.

Tā kā laikā, kamēr biedrība “Jēkabpils NVO resursu centrs” jau gada garumā atbalsta pilsētas seniorus, risinājums ir rasts, izmantojot tikai nevalstiskās organizācijas resursus, atgādinām, ka rēķinu izdruku veicam tikai vientuļajiem un trūcīgiem vai maznodrošinātiem senioriem, kā arī visiem Dienas centra apmeklētājiem (pēc nepieciešamības). Savukārt datoriemaņas apgūt Dienas centrā pieteikties var jebkurš seniors, iepriekš vienojoties par nodarbību laiku pa tālruni 26334547 (Dienas centra vadītāja Ritma).

Jēkabpils NVO resursu centrs

Pensionāri apgūst datorprasmes Dienas centrā „Kopā būt”