Ukraiņu saimnieces DC senioru virtuvē – ukraiņu borščs ar ANO un UNESCO atzinumu

Madara Borisova 19.Jūnijs, 2023, 11:01 DC Kopā būt
Ukraiņu saimnieces DC senioru virtuvē – ukraiņu borščs ar ANO un UNESCO atzinumu

Otrdienas Dienas centrā “Kopā būt” ir senioru iknedēļas tikšanās – kafijas pauze ar aktuālāko informāciju, jubilāru sumināšana un ciemiņu uzņemšana. Tā ir vieta, kur sanākam, lai dalītos ar svarīgiem dzīves jaunumiem, garšīgākajām receptēm un interesantākajiem notikumiem. Kad aktualitātes izrunātas un gardumi nobaudīti, var doties izstaipīties uz senioru jogu, kas arī notiek otrdienās un ceturtdienās.

2023. gada 13. jūnija otrdiena izcēlās ar gardu pulcēšanos, Dienas centra (DC) seniori satikās ar ukraiņu saimniecēm. Biedrības “Vidusdaugavas NVO centrs” biedru ukraiņu biedrība “Javir” cienāja centra seniorus un darbiniekus ar gardu ukraiņu boršču – iepazīstināja ar ukraiņu ēdienu paražām un ēdienu daudzveidību, padalījās ar zupas recepti.

Vai Tu zināji, ka borščam ir vairāk kā 150 pagatavošanas recepšu? Biedrība “Javir” pasniedza boršču ar pupiņām, cienāja ar ukraiņu tradicionālo speķi un virtuļiem ar ķiplokiem. DC vadītāja Ligita Upīte palīdzēja saliet boršču, tikmēr saimnieces ziņo, ka tā ir neatņemama ukraiņu ģimenes un kopienas dzīves sastāvdaļa. Uzzinājām, ka Ukrainas borščs ir viena versija šim ēdienam, tas ir populārs daudzās valstīs ar dažādām receptēm, bet Ukrainā tam ir liela nozīme – kas vairāk par gardu maltīti vien. Saimnieces ar lepnumu padalījās, ka ANO un UNESCO ukraiņu boršču iekļāva ukraiņu kultūras mantojuma sarakstā. Saimniece, arī bēgle Ukrainas karā, ziņo: “Uzvara boršča cīņā ir mūsu”. Saimnieces arī dziedāja ukraiņu tautasdziesmas un DC seniori nodziedāja savas mīļākās latviešu dziesmas. Valentīna Zarņicka no “Javir” vēsta, ka borščs pie galda apvieno dažādas paaudzes un dažādās kultūras vienā draudzīgā veselumā.

Sarunu biedrus, interešu pulciņus un knifiņus, kas palīdzēs izvārīt ideālu boršču, meklē pie mums Dienas centrā “Kopā būt” un biedriem “Javir”, atrodamies vienā ēkā – Brīvības ielā 258A, Jēkabpilī. Uz tikšanos!

Biedrības „Vidusdaugavas NVO centrs”
brīvprātīgā Monta Lipša

Ukraiņu saimnieces DC senioru virtuvē – ukraiņu borščs ar ANO un UNESCO atzinumu