UZDROŠINĀTIES IZRAUTIES - Āgenskalna seniori Jēkabpilī

Madara Borisova 9.Augusts, 2023, 10:00 DC Kopā būt
UZDROŠINĀTIES IZRAUTIES - Āgenskalna seniori Jēkabpilī

Balts laineris - milzīgs autobuss tika redzēts 26. jūlijā Jēkabpilī. Tie bija ciemiņi – seniori no ‘’Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas Pensionāru biedrība".
DC “Kopā būt’’ seniori ar apsveikumiem un deju kopas "KOPĀ BŪT" priekšnesumu sagaidīja 45 seniorus no Rīgas. Ideja par braukšanu uz Jēkabpili radās seniorei Adelei, bijušajai jēkabpilietei, kas savu aktīvo darba
mūžu bija strādājusi šeit. Biedrības vadītāja, valdes locekle Eleonora Bokmeldere teic, ka viņi sevi dēvē par Āgenskalna senioriem, jo tā ir vieta, kur viņi dzīvo, Viņi satiekas tikai vienreiz mēnesī, un tikšanās vietas dažādas, jo 50 cilvēkus vienlaikus nespēj uzņemt nelielas telpas, pašiem tās nav. Esot Smiļģu ielā, tur nomā telpas, un var pulcēties tikai 2 h. Vasarā ir rasta iespēja viesoties aktīvās seniores, valdes locekles un uzņēmējas Marijas Balceres privātmājas dārzā! Seniori uzsver, Marija palīdz visā – cīnās, palīdz, un vienmēr ir taisnības meklējumos pašvaldības gaiteņos!
Eleonora Bokmeldere biedrībā ir projektu rakstītāja, un šis brauciens bija Rīgas valstspilsētas pašvaldības projekta ‘’Sociālais atbalsts NVO darbības nodrošināšanai un stiprināšanai’’ ietvaros. Biedrības projekts ‘’Kopā ir spēks’’ norisinās no 12. aprīļa līdz 31. decembrim. Tajā iekļautas ekskursiju cikls, tikšanās un arī sanāksmes.
Speciāli šiem gaidītajiem ciemiņiem, DC ‘’Kopā būt’’ tika izveidota senioru rokdarbu izstāde, kā arī sagatavoti dažādu zāļu tējas maisiņi. Cienastā tika baudīts aktīvās centra seniores Dzidras pašgatavotais gardais kekss, Gaļas nama kliņģeris un ciemiņu sarūpētās kliņģera pagalītes.
Neiztika bez Jēkabpils apskates objektiem: Krustpils pils, Mežaparka radžu ūdenskrātuve, Vecpilsētas laukums un Daugava, ar visu stāstu par aizsargdambi, plūdiem šogad un vēstures liecībām iepriekšējos gados. Gida lomā iejutās DC vecākā seniore Ārija. Gandrīz visi seniori bija nopietnā vecumā, un dūša redzēt un būt IR!
Paldies Veltai, kas organizēja savus dejotājus, Līgai par izstādes sagatavošanu, paldies Ārijai un Ievai, kas piedalījās dāvanu gatavošanā, un visiem,kas pasākuma organizēšanā! Vecums nav šķērslis! Uzdrošināties, izrauties, būt vajadzīgam un baudīt savas dzimtenes āres - ir ik katram šis valsts veidotājam !


DC ‘’Kopā būt’’ vadītāja L. Upīte.

UZDROŠINĀTIES IZRAUTIES - Āgenskalna seniori Jēkabpilī