Dienas centra “Kopā būt” seniori tiekas ar deputātiem

Vidusdaugavas NVO Centrs 6.Novembris, 2022, 22:33 JaunumiDC Kopā būt
Dienas centra “Kopā būt” seniori tiekas ar deputātiem

Jēkabpils novada pašvaldības deputāti Aivars Kraps un Aigars Nitišs 25.oktobrī tikās ar SR Dienas centra “Kopā būt” senioriem un apsprieda dažādus aktuālos jautājumus.

Seniorus visvairāk interesēja tieši Dienas centra attīstība un darbība. Deputāti apstiprināja, ka pašvaldībai būtu jāsniedz palīdzība sociāli neaizsargātām sabiedrības grupām un biedrībām, kuru mērķagrupas tās ir. Tāpat deputāti atzina, ka pašvaldībā nevar apjaust visas senioru vajadzības, tāpēc šādas tikšanās ir iespēja gūt plašāku informāciju par norisi Dienas centrā un nevalstiskajās organizācijās. Tika ieskicētas arī provizoriskas nākotnes vīzijas par biedrību darbību turpmāk un pēc iespējas veiksmīgākiem telpu risinājumiem, pašvaldībai tiecoties sasniegt mērķus – lai ēkas būtu energoefektīvākas un ērtas lietošanai.

No senioru puses izskanēja arī bažas par kultūras pieejamību Jēkabpils novadā – ir daudz pasākumu, kurus gribētos apmeklēt novadā, bet nav pieejams transports, lai līdz tiem nokļūtu.

Noslēgumā deputāti izteica pateicību senioriem par viņu dzīvesprieku un vēlmi būt aktīviem. Senioru tikšanās ar pašvaldības lēmējvaras un izpildvaras pārstāvjiem Dienas  centrā “Kopā būt” notiek regulāri.

Šobrīd Jēkabpils novada seniori, sadarbojoties ar pašvaldību, ir ceļā uz konsultatīvās padomes vai senioru domes izveidi Jēkabpils novadā. Līdzīgi iedzīvotāju konsultatīvie mehānismi ir izveidoti samērā daudzās Latvijas pašvaldībās, tomēr senioru jautājumu pārstāvniecība pārsvarā tiek realizēta Rīgā un dažās valstspilsētās. Jēkabpils novada seniori cer, ka konsultatīva rakstura sadarbību ar novada pašvaldību izdosies izveidot vēl šogad.

 

Lāsma Lapiņa
Projekta senioru interešu pārstāvībai
aktivitātes koordinatore

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem