Ieinteresēti dalībnieki tiekas diskusijā par jauno Pašvaldību likumprojektu

Vidusdaugavas NVO Centrs 9.Oktobris, 2020, 12:07 Jaunumi
Ieinteresēti dalībnieki tiekas diskusijā par jauno Pašvaldību likumprojektu

Šobrīd Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) publiskajai apspriešanai ir nodevusi likumprojektu “Pašvaldību likums”.

Tā kā likumprojektā paredzēti vairāki jaunievedumi tieši sabiedrības līdzdalībai, kā kolektīvie iesniegumi, publiskās apspriedes, iedzīvotāju valdes, līdzdalības budžets un vietējie referendumi, tad biedrība “Vidusdaugavas NVO centrs” atsaucās Jēkabpils domes deputātes Līgas Kļaviņas (Latvijas Zemnieku savienība) ierosinājumam organizēt diskusiju likumprojekta apspriešanai.

Lai gan aicinājumi tika izsūtīti visām NVO, kā arī to dalībnieki uzrunāti personīgi, dalībnieku diskusijā bija nedaudz. Lielais pluss – neviens no tiem nebija vienaldzīgs jaunajām plānotajām izmaiņām, kas veicināja izteiktus vairākus saturīgus un pamatotus priekšlikumus.

Izstrādātie priekšlikumi tika noformulēti un nosūtīti “Vidusdaugavas NVO centra” sadarbības partnerim – biedrībai “Zemgales NVO centrs”, kas līdzīgu priekšlikumu izteikšanu rosināja otrā Zemgales pusē – Jelgavā. Priekšlikumus apkopos un līdz 8.oktobrim iesniegs VARAM.

Priekšlikumu apkopojumu un deputātes L.Kļaviņas sagatavoto prezentāciju var skatīt pievienotajos failos.


A.Pleiko
diskusijas dalībniece

 

Priekšlikumus var lejupielādēt ŠEIT

Prezentāciju var lejupieladēt ŠEIT