Interesenti dodas veselību veicinošā pārgājienā

Vidusdaugavas NVO Centrs 19.Septembris, 2022, 19:02 Jaunumi
Interesenti dodas veselību veicinošā pārgājienā

Jēkabpils novada pašvaldības veselības veicināšanas projekta ietvaros biedrība “Vidusdaugavas NVO centrs” 8.septembrī  organizēja pārgājienu dažādām iedzīvotāju mērķagrupām.

Pārgājiena dalībniekiem bija iespēja iepazīt Jēkabpils novadu no cita skatu punkta, kas apvienojumā ar vingrošanu kopā ar sertificētu fizioterapeiti Lieni Elksnīti un lekciju par veselīgu uzturu ar uztura speciālisti Baibu Bērtiņu uzlaboja fizisko un emocionālo pašsajūtu.

Kopumā tika noieti 3,7 km, kuru laikā tika apskatīta Asare, Gārsene un Aknīste. Asarē dalībnieki devās 1,2 km garā pārgājienā pa Asares muižas parku, aplūkojot muižas ēku kompleksu, Asares industriālo mantojumu -  Spirta brūzi un “Gotiņu” konfekšu cehu, Asares novadpētniecības istabu.

Savukārt Gārsenes pārgājiens veda cauri Gārsenes parka Lutauša takai, kur dalībnieki, noejot 1,5 km, iepazinās ar dažādām teikām, luterāņu baznīcu, Gārsenes dzirnavām un muižu. Muižā dalībniekus sagaidīja ar siltu zupu un uztura speciālistes Baibas Bērtiņas izglītojošu lekciju par uzturu.

Kā pārsteigums dalībniekiem bija Andra Zīberga mājās ražotā vīna degustācijas –  tika piedāvāta iespēja nodegustēt vairākas vīnu šķirnes, bet kā neparastākais tika piedāvāts vīns no tomātiem.

Pārgājiena noslēgumā visiem bija iespēja pavingrot, gūstot pozitīvas emocijas un enerģiju kopā ar fizioterapeiti Lieni Elksnīti. Pēc pasta kvartāla aplūkošanas visi dalībnieki veica vingrinājumus, kas nepieciešami,  lai labi justos pēc pastaigas.

Noslēgumā pasākuma dalībnieki piekrita, ka cilvēks ir radīts, lai būtu kustībā. Pārgājiens ir lieliska iespēja ikvienam izkustēties svaigā gaisā un gūt pozitīvas emocijas!

 

Lāsma Lapiņa, ekskursijas koordinatore

Pakalpojums tiek iepirkts projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/055 “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpils novada Aknīstes pilsētā, Asares, Aknīstes un Gārsenes pagastos” ietvaros