Kaldabruņas tūrisma puduris pieņemas spēkā

Vidusdaugavas NVO Centrs 7.Janvāris, 2021, 18:05 Jaunumi
Kaldabruņas tūrisma puduris pieņemas spēkā

Pateicoties Jēkabpils novada pašvaldības finansiālajam atbalstam, pašā 2020.gada nogalē biedrībā “Ūdenszīmes” ir izdevies paveikt divus Kaldabruņas un tās tuvākās apkārtnes attīstībai svarīgus darbus. 

Šī gada pirmajā  svētdienā  uzstādījām stendus Červonkas baznīcā. Šis dievnams, neraugoties uz slikto tehnisko stāvokli, pēdējos gados ir kļuvis populārs gan labas mūzikas cienītāju, gan tūristu vidū. Luterāņu draudze neatlaidīgi strādā pie baznīcas pakāpeniskas atjaunošanas. Savukārt, mēs kā biedrība rūpējamies gan par koncertu norisēm, gan par baznīcas atpazīstamību un popularizēšanu. Šobrīd Červonkas baznīca apmeklētājiem ir pieejama 24 stundas diennaktī. Taču – apmeklējums bez stāsta nav gluži pilnvērtīgs, un 2020.gada vasarā Kaldabruņas iedzīvotāju sanāksmē noformulējās doma – baznīcā nepieciešams uzstādīt stendus par tās vēsturi un šodienu. Tie ir tapuši patiešām monumentāli -forma saskaņojas ar baznīcas neogotisko arhitektūru un mazliet atgādina holandiešu saliekamos altārus. Centrālajā stendā eksponēta vēsture; mazajos stendos ietvertas atmiņas un iespaidi. Stendu vīzija un teksti - Ieva Jātniece; vizuālais tēls, fotogrāfiju atlase un makets - Lelde Uzkure; tehniskais risinājums, izgatavošana un uzstādīšana - galdniecība "Uzkuri".

Otrs nozīmīgais veikums ir Kaldabruņas tūrisma pudura bukleta izstrāde un izdošana. Šajā materiālā ietverta informācija par Pļavas muzeju, Červonkas baznīcu, Sēļu sētu “Gulbji”, Raiņa muzeju “Tadenava” un dabas liegumu “Eglone”, kā arī četri izstrādāti tūrisma maršruti, kuros ceļotāji var iepazīt un izbaudīt Kaldabruņas apkārtni.

Jauno tūrisma sezonu, kas, iespējams, būs ļoti atšķirīga no visām pārējām, Kaldabruņa sagaidīs vēl saistošāka ikvienam apmeklētājam.

 

Biedrības “Ūdenszīmes” vadītāja Ieva Jātniece
t.29548967