Kopienas attīstības tēma – arvien nozīmīgāka

Vidusdaugavas NVO Centrs 9.Oktobris, 2020, 11:45 Jaunumi
Kopienas attīstības tēma – arvien nozīmīgāka

Apmeklējot iedvesmas semināru – darbnīcu “Ceļojums kopienu attīstībā”, kas notiks šī gada septembra beigās Aknīstes novadā, Gārsenes pilī, biedrības “Vidusdaugavas NVO centrs” valdes pārstāvji atgriezās ar pārliecību, ka kopienu attīstība beidzot ir kļuvusi svarīgs Latvijas dienaskārtības jautājums. Un ne tikai laukos!

Seminārs bija organizēts ar mērķi iedvesmot kopienu pārstāvjus iesaistīties savas dzīvesvietas attīstības plānošanā, vairojot izpratni par katra cilvēka līdzdalības nozīmi, iesaistes un finansiālā atbalsta iespējām. Caur iedvesmas stāstiem un tematiskām lekcijām tika sniegti ieteikumi kopienu attīstības plānu izstrādē un īstenošanā, bet ar kopienu attīstības “ceļvedi” (vadlīnijām) strādājām vairākās darba grupās. 

Semināra dalībniekiem īpaši noderīga bija iedvesmas stāstu par Latvijas jauniešiem portāla www.tuesi.lv viena no izveidotājiem Viļa Brūvera iedvesmas stāsts. Vitas Brakovskas netradicionālā pieeja kopienas attīstības veidošanā, kad “mazs ir liels” un “jūsu trūkumi vienmēr ir kopienas ieguvumi”, bet “emocijas ir svarīgas” un “viens var daudz” bija iedvesmojošs mirklis uzsākt darīt. Ar iedvesmas stāstu par savu pieredzi kopienas vienošanā uzstājās arī biedrības “Vidusdaugavas NVO centrs” valdes priekšsēdētāja Agita Pleiko.

Semināra dalībnieki bija vietējie aktīvisti un kopienu pārstāvji, nevalstiskās organizācijas, vietējās rīcības grupas, pašvaldību administrācijas, plānošanas reģiona un nevalstisko organizāciju pārstāvji, kā arī citas ieinteresētās puses.

Seminārs notika VARAM organizētā sadarbībā ar biedrību ”Latvijas Lauku forums” INTERREG Centrālās Baltijas jūras reģiona 2014. – 2020.gadam programmas projekta “Coast4us” (“Piekraste mums”).

 

L.Upīte, semināra dalībniece

Seminārs – darbnīca “Ceļojums kopienu attīstībā”