Piedalies konkursā par Vispasaules NVO dienu! Un laimē!

Vidusdaugavas NVO Centrs 25.Februāris, 2021, 16:28 Jaunumi
Piedalies konkursā par Vispasaules NVO dienu! Un laimē!

Vispasaules nevalstisko organizāciju (NVO) diena (World NGO day) ir starptautiska nevalstisko organizāciju diena, kas tiek atzīmēta katru gadu 27. februārī.

Šogad biedrība “Vidusdaugavas NVO centrs” aicina ikvienu piedalīties nelielā interaktīvā aptaujā ar 4 jautājumiem par NVO sektoru un pamēģināt laimēt balvas – trīs apmaksātas pusdienas Jēkabpils kafejnīcā “Ķēķis” (pasūtīt varēs pa tālruni, piesakot darba dienās līdz plkst.11-iem).

Aptaujā mēs uzzināsim – cik sabiedrība ir informēta par to, kas ir nevalstiskais sektors, bet PIRMAIS, PIEKTAIS UN PIECPADSMITAIS DALĪBIEKS, kas atbildēs, tiks pie vienas no balvām! Ar laimētājiem sazināsimies līdz 3.martam.

Aptauju var aizpildīt šeit: https://saite.lv/6Pp5R vai skenē QR kodu

Jēkabpils biedrības ik gadu šai dienā cenšas organizēt aktivitātes, kas piesaista sabiedrības uzmanību nevalstiskajam sektoram. Līdzīgi rīkojas arī citas nevalstiskās organizācijas Latvijā un pasaulē. Vairāk vari lasīt šeit: https://worldngoday.org/

Piemēram, Preiļu nevalstisko organizāciju centrs šogad 27.februārī aicina uz sarunu ar Madaru Ūlandi, vairāk lasi šeit: https://saite.lv/zwfkH vai kopē QR kodu

Izziņai: nevalstiskā sektora oficiāla atzīšana notika pirms sešdesmit astoņiem gadiem, kad Apvienoto Nāciju Organizācijas rezolūcijā tika ieviesta definīcija – "starptautiskā nevalstiskā organizācija". Taču Vispasaules NVO dienas tradīcija tika aizsākta 2009. gadā, kad to iniciēja tobrīd 24 gadus vecais sociālais uzņēmējs Mārcis Liors Skadmanis un biedrība "Latvijas Pilsoniskā alianse". Šobrīd iniciatīva izaugusi par pasaules mēroga svinībām: skat https://worldngoday.org/.