Piektdiena. KINO DIENA. Tikšanās ar Skaidrīti Pugaču.

Vidusdaugavas NVO Centrs 12.Oktobris, 2021, 17:57 JaunumiDC Kopā būt
Piektdiena. KINO DIENA. Tikšanās ar Skaidrīti Pugaču.

Piektdien, 8. oktobrī, biedrība  "Vidusdaugavas NVO centrs" struktūrvienības Sociālās rehabilitācijas Dienas centrs "KOPĀ BŪT" rīkoja otro filmu pēcpusdienu par Jēkabpils personībām. Pirms filmu pēcpusdienas sakarā ar dienas centra jauno telpu atklāšanu mūs ieradās apsveikt biedrība “SASAISTE”. Tika uzdāvināts “Brīvās Daugavas” abonements līdz gada beigām. 
Šoreiz tika rādīta filma par 2017. Gada Jēkabpils Goda Pilsoni Skaidrīti Pugaču.
Strādājusi par pedagoģi, kordiriģenti un radoši izkopusi savu talantu kā dziesmu autore.
Jau no bērnības Skaidrītes dzīve ir bijusi saistīta ar mūziku – no 1962. līdz 1969. gadam viņa apmeklē Jēkabpils Bērnu mūzikas skolu. Mācoties piektajā klasē, Skaidrīte sacer savas pirmās dziesmas un Latvijas Televīzijas muzikālajā konkursā “Ko tu proti?” saņem balvu par veiksmīgi sacerēto dziesmu. 

2009.gadā Pugačai piešķirta Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīme – par nozīmīgu ieguldījumu pedagoģijā un sava novada kultūras dzīvē, latviešu kultūras vērtību un tradīciju saglabāšanā un jaunatnes nacionāli patriotiskajā audzināšanā.

Dienas centra apmeklētājiem par lielu pārsteigumu, Skaidrīte personīgi ieradās uz tikšanos! Kopīgi noskatījāmies filmu “Dzīvi izdziedāt”, kurā tika atainots Skaidrītes Pugačas dzīves stāsts gan caur dziesmām un skaistiem, piepildītiem mirkļiem, gan caur sāpīgiem dzīves mirķiem, cīņu ar slimību.
Pēc filmas Skaidrīte atbildēja uz jautājumiem, kuri bija aktuāli dienas centra apmeklētājiem un bija saistīti gan ar viņas personīgi dzīvi, gan karjeru.
Pēc interesantās sarunas Skaidrīte tika aicināta pie cienastu galda un ļoti patīkamā, lustīgā atmosfērā kopīgi dziedājām latviešu tautasdziesmas akardeona pavadībā. Ir svarīgi kopā būt!

Rakstu sagatavoja brīvprātīgais - Sintija Āriņa

Tikšanās ar Skaidrīti Pugaču