Poļu biedrība turpina aktīvu darbību projektos

Vidusdaugavas NVO Centrs 1.Septembris, 2021, 10:09 Jaunumi
Poļu biedrība turpina aktīvu darbību projektos

Poļu biedrības “Rodcy” projektu "V Galda dziesmas festivāls "Uz soliņa pagalmā" ( Na ławeczce pod familokiem)” finansiāli atbalsta Jēkabpils novada pašvaldība. Projekta galvenais mērķis ir popularizēt un saglabāt tautas folkloras bagātību nākamajām paaudzēm, stiprināt pilsonisko sabiedrību, jēkabpiliešus dziļāk iepazīstināt ar mazākumtautību kultūru un tradīcijām.

2021.gada 28. augustā Jēkabpils poļu biedrība “RODACY” tradicionāli nosvinēja Ražas svētkus ( Dožynki). Ievadā tika izpildīta poļu dziesma “Plon niesiemy plon”  (“Nogādājam ražu saimnieka mājā”). Dziesma Polijā tiek izpildīta  gadsimtiem ilgi pēc visu galveno lauku darbu pabeigšanas un ražas novākšanas. Simboliski dāvanas no lauka un dārza, kā arī vainags tika pasniegti saimniecei ( biedrības vadītāja Honorata) un Aleksandram (biedrības ilggadējs iepriekšējais vadītājs). Pasākuma dalībnieki atnesa un pastāstīja par izaudzēto, piedāvāja dažādus interesantus izstrādājumus no dārzeņiem. Valentīna demonstrēja ezi no kabača, Broņislava –simtkāji, Marija –vāzi pūķiem no ķirbja, Ilona – no ingvera sāknes izaudzēto palmu un citronzāli, Regīna – nokarenās zemenes, Rihards - topinambūru un stāstu par tā vērtību.

Pasākumā tika skatīta videofilma "V Galda dziesmas festivāls "Uz soliņa pagalmā" ( Na ławeczce pod familokiem)” online, kurā piedalījās Jēkabpils mazākumtautību biedrību kolektīvi dažādās pilsētas kulturvēsturiskās vietās.

https://www.youtube.com/watch?v=qiSCvJyLklI&t=3s

Paldies Jēkabpils novada pašvaldībai par finansiālu atbalstu. Jāpiezīmē, ka šogad mūsu biedrība realizēja vēl vienu projektu, kura rezultātā tika veikts  telpu kosmētiskais remonts, iegādātas jaunas mēbeles  (finansējums no Fundacjas “Pomoc Polakom na Wschodzie” ).

Rihards Barkovskis

Poļu biedrības “Rodacy” dalībnieks