Tiekas ar reģionālās slimnīcas valdi

Vidusdaugavas NVO Centrs 15.Novembris, 2022, 20:17 JaunumiProjekti
Tiekas ar reģionālās slimnīcas valdi

Dienas centra “Kopā būt” seniori Infodienā tikās ar Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāju Ervīnu Keišu un valdes locekli Kasparu Čanderu.

No senioriem izskanēja daudz jautājumu, kurus bija sagatavojuši kopā ar Dienas centra vadītāju Ligitu Upīti. Liela interese bija tieši par kvotu sadalījumu, garajām rindām un ģimenes ārstu darbu. E.Keišs atzina, ka mēdz būt, ka pietrūkst kādā brīdī ārstu vai kapacitātes, tāpēc pakalpojumus, diemžēl, sanāk saņemt ar novēlošanos. Šobrīd ir svarīgi piesaistīt jaunus speciālistus: “Jauns speciālists ir svētki slimnīcā,” piebilst Ervīns Keišs.

Sāpīgs jautājums senioriem ir arī garās rindas pie ārstiem, jo daudzi ārsti strādā pusslodzes un tad iet uz savām privātpraksēm. Šī problēma jau ir ieilgusi, bet jāsaprot, ka šeit bieži vien nostrādā finansiālais jautājums. Arī ģimenes ārstu noslogojums ir liels, bet seniori ļoti vēlētos pie ģimenes ārstiem justies droši, nevis kā pie dispečeriem.

Tomēr visi tikšanās dalībnieki – seniori izteica milzīgu pateicību tiem mediķiem, kuriem medicīna ir sirdī.

Izskanēja arī jautājums par to, kā senioriem tikt pie informācijas, jo ne visi vecāka gadagājuma cilvēki labi orientējas e-vidē. Kā piedāvājums no senioru puses tika izteiks priekšlikums atvēlēt sadaļu vietējā avīzē ar reģionālās slimnīcas jaunumiem.

Pēc sarunas ar senioriem Edgars Čanders atzina, ka labs risinājums būtu apjaust iedzīvotāju vēlmes un reizi mēnesī kopā ar ārstiem šo pārrunāt.

Savukārt seniori uz atvadām novēlēja labu veiksmi jaunajos amatos abiem kungiem un koncentrēties ne tikai uz ēkas remontdarbiem, kuri šobrīd norisinās, bet arī uz speciālistiem un pacientiem, jo plikas sienas neko neārstē.

Lāsma Lapiņa
Projekta aktivitātes koordinatore

Projektu “Nevaldības organizācija kā valsts sektora konsultatīvais partneris senioru interešu pārstāvībā”, līguma Nr. 2022.LV/NVOF/MAC/062/30, finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.