Palīdzības punkta Ukrainas kara bēgļiem atvērto durvju diena

Vidusdaugavas NVO Centrs 22.Jūnijs, 2022, 21:07 Palīdzība Ukrainai
Palīdzības punkta Ukrainas kara bēgļiem atvērto durvju diena

Jēkabpils novadā darbojas Palīdzības punkts Ukrainas kara bēgļiem. 16. jūnijā centrā norisinājās atvērto durvju diena, kur interesentiem bija iespēja aplūkot speciāli labiekārtotās telpas Brīvības ielā 258A, uzzināt, kā centrs darbojies līdz šim un uzdot interesējošos jautājumus, kā arī reģistrēt savu vēlmi atbalstīt centra darbību turpmāk ar ziedojumiem vai brīvprātīgo darbu.

Nepieciešamība pēc šī centra radās, palielinoties bēgļu plūsmai novadā un uzkrājot saziedotās lietas no vietējiem iedzīvotājiem. Kļuva skaidrs arī, ka nepieciešams vienots punkts, kurā bēgļiem pēc ierašanās Latvijā būtu iespējams iegūt informāciju dažādu ikdienas situāciju risināšanai. Kā arī bija nepieciešams iedzīvotāju saziedotās lietas sašķirot, lai to izsniegšana būtu ērta kā brīvprātīgajiem, tā arī bēgļiem.

Šobrīd ikvienam Jēkabpils novada iedzīvotājam ir iespēja atbalstīt centra darbību no savas puses, iesaistoties kā brīvprātīgajiem. Ukrainas kara bēgļiem ļoti svarīgs ir ne tikai mantiskais atbalsts, bet arī cilvēciska komunikācija, tāpēc palīdzēt var arī ar kopā būšanu un uzklausīšanu.

Savu palīdzību iespējams reģistrēt “Resursu reģistrā” – speciāli izveidotā Palīdzības punkta žurnālā, kas radīts ar mērķi reģistrēt ikvienu, kurš vēlētos iesaistīties centra darbībā. Tāpat nepieciešama palīdzība dažādas interneta informācijas apzināšanā par bēgļu iespējām saņemt visdažādāko palīdzību Latvijā un Jēkabpils novadā, un tās izskaidrošanā bēgļiem.

Jēkabpils novada iedzīvotāji ir aktīvi ziedotāji, tāpēc rodas ziedojumu rezerves, bet veidojas arī situācijas, kad trūkst kādu konkrētu lietu. Šobrīd nepieciešama gultas veļa, spilveni un segas, dvieļi, trauki virtuvei, kā arī vīriešu apavi, īpaši liela izmēra (45. – 46.izmērs).

Palīdzības punkta koordinators Rihards min, ka ukraiņi priecājas arī par kartupeļiem, ko paši var pagatavot, tāpēc sazinoties ar centra koordinatoru, ir iespēja ziedot arī tos. Centrs darbojas katru darba dienu no 10.00 – 19.00 (vasaras sezonā); informācija pa telefonu: koordinators Rihards 26484210.

Projektu finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds.”

    

Madara Borisova
Projekta sociālo mediji koordinatore.

 

Palīdzības punkta Ukrainas kara bēgļiem atvērto durvju diena