Aizvadītas veselīga dzīvesveida ekskursijas Jēkabpils novada senioriem

Madara Borisova 3.Augusts, 2023, 11:58 Pasākumi
Aizvadītas veselīga dzīvesveida ekskursijas Jēkabpils novada senioriem

20. un 28. jūlijā projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpils novada Atašienes, Krustpils, Kūku, Mežāres, Variešu un Vīpes pagastu iedzīvotājiem” un “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pieejamības uzlabošana Jēkabpils novada pāsvaldībā” ietvaros, Jēkabpils novada, senioriem bija
iespēja doties veselības veicināšanas ekskursijā.


Kā pirmā apstāšanās vieta bija Teiču dabas rezervāta Skatu tornis. Teiču dabas rezervātā atrodas Latvijas lielākais purvs, kura plašo ainavu var aplūkot no 28 metrus augstā skatu torņa. Pirms kāpšanas tornī fizioterapeite Liene Elksnīte nodemonstrēja vingrinājumus, lai kāpšana būtu ērta un droša. Senioriem īpaši svarīgi ir sekot līdzi savai pašsajūtai pie lielākas fiziskās piepūles, lai negūtu traumas. Bija lieliski aplūkot Teiču dabas rezervāta plašumu un skaistumu no putna lidojuma.

Pēc augstā kāpiena tornī uztura speciāliste Baiba Bērtiņa katram dalībniekam izdalīja kabaču un auzu miltu kēksiņus spēku atjaunošanai, pastāstot par dārzeņu labajām īpašībām.
Ceļā uz nākamo pieturas punktu ekskursijas dalībniekiem bija iespēja aplūkot Endzeļu Pomoru vecticībnieku lūgšanu namu un uzklausīt īsu aprakstu no vides gida Rasmas Draškas.
Jestri mirkļi tika piedzīvoti Marinzejas pils parkā pie Marinzejas ezera – fizioterapeite novadīja rīta rosmi svaigā gaisā, seniori varēja apgūt ķermenim svarīgas kustības muskuļu veselības uzturēšanai, katru no šiem vingrinājumiem ikviens varēs turpināt veikt individuāli mājās. Pēc izkustēšanās visi dalībnieki izgāja dabas un skaņu terapijas taku muižas parkā.


Ekskursija turpinājās ar garīgo dimensiju – mirkļiem Romas katoļu baznīcā Atašienē un “Annas sātas” izstādes apmeklējumu.


Kā izklaidējošs pasākums ekskursantiem tika piedāvāts Retro motociklu un senu sadzīves priekšmetu kolekcijas apskate pie Jāņa Zalāna “Skujiņās” ar iespēju nofotografēties dažādos tērpos. Un Inetas Dzirkales keramikas darbnīcas apmeklējums – meistarklase.


Dienas noslēgumā Vīpē, amatniecības centrā “Māzers” – kopā ar uztura speciālistu Baibu Bērtiņu tika novadīta veselīga uztura meistarklase. Vakariņu laikā B.Bērtiņa visiem atgādināja par veselīga dzīvesveida piramīdu un pareizu uztura dienas plānu.
Katram dalībniekam tika izdalītas receptes, ar uzkodām, kuras ir ne tikai garšīgas, bet arī veselīgas.
Veselīgs dzīvesveids ir sabalansēts dzīvesveids, kas nozīmē to, ka nav jācenšas pāri saviem spēkiem, īpaši senioru vecumā.

Par šo atgādinājumu rūpēties par savu veselību, iespēju doties ekskursijā Jēkabpils novada seniori saka paldies Jēkabpils novada pašvaldībai un biedrībai “Vidusdaugavas NVO centrs”!


Lāsma Lapiņa, ekskursijas koordinatore

Aizvadītas veselīga dzīvesveida ekskursijas Jēkabpils novada senioriem