Gada īsākajā naktī notiks pārgājiens “Gar Liepziedu šķūni”

Madara Borisova 10.Maijs, 2024, 11:05 Pasākumi
Gada īsākajā naktī notiks pārgājiens “Gar Liepziedu šķūni”

21.jūnijā biedrība “Sēlijas laivas” kopā ar domubiedriem un pašvaldību jau sesto gadu pēc kārtas rīko saulgriežu nakts pārgājienu ar saullēkta sagaidīšanu Gārsenes pagasta Sāra kalnā.


Atklājot Sēlijas skaistākās vietas, šī gada pārgājienā aicinām pievienoties plkst.17.00 Sāra kalnā, Gārsenes pagastā, no kurienes organizatoru nodrošināts transports visus pārgājienu dalībnieku aizvedīs līdz pārgājiena sākuma punktam Briežu dārzam Prodes pagastā.
Stāsta Andris Zībergs, biedrības “Sēlijas laivas” takuzinis: “Nenogurstoši meklējam un atrodam skaisto, kas noslēpies Sēlijas dabā un cilvēkos. Saulgriežu pārgājiens mums pašiem ir gada spilgtākais pasākums, kur satikties ar domubiedriem no visas Latvijas un mundri pavadīt gada īsāko nakti. Šogad ceļa gājējus sagaidīs 28 kilometru garš maršruts, apskatot Dobes upes apburošo ieleju ar ziedu pļavām un ezeru ieplakām, pilīm un lauku lielceļiem. Meklēsim jāntārpiņu spozmi un pirms paša saullēkta metīsimies saulgriežu peldē Gārsenes dīķī.”
Pārgājiens piemērots cilvēkiem ar labu fizisko sagatavotību! Tikai ar iepriekšēju pieteikšanos! Dalības maksa 10 EUR. Vairāk informācijas pa tālr. 29441918 (Andris).
Tiem, kuriem šāda naksnīga pastaiga ir par grūta, aicinām pievienoties ielīgošanas pasākumam no plkst.20.00 pie Gārsenes tautas nama. Saulgriežu tradīcijas vīsies ar zirgu izjādēm un naksnīgu laivošanu Gārsenes dīķī.
Pēc tam notiks jāņtārpiņu meklēšanas pastaiga līdz Sāra kalnam, kur plkst. 4.00 ar trio "Saule madarās" tiks sagaidīts Sēlijas visskaistākais saullēkts. Pieteikšanās šai daļai pa tālr.20034392 (Ričards).

Informāciju sagatavoja: Biedrības “Sēlijas laivas”
projektu vadītāja Santa Šmite
selijaslaivas@gmail.com