KULTŪRTANDĒMS: Aicinām ukraiņu bērnus un jauniešus, kas pašlaik uzturas Jēkabpils vai Aizkraukles novados, pieteikties psihologa konsultācijai

Madara Borisova 21.Oktobris, 2024, 09:59 Projekti
KULTŪRTANDĒMS: Aicinām ukraiņu bērnus un jauniešus, kas pašlaik uzturas Jēkabpils vai Aizkraukles  novados, pieteikties psihologa konsultācijai

Psihologa konsultācija var būt ļoti noderīga bērniem un jauniešiem, kuri spiesti pamest savu valsti kara darbības dēļ, jo viņi bieži saskaras ar emocionālām traumām, drošības zaudējumu, kā arī ar grūtībām pielāgoties jaunai videi. Šādās situācijās bērniem ir nepieciešama atbalsta sistēma, lai palīdzētu viņiem pārvarēt sarežģījumus un veicinātu viņu emocionālo labsajūtu.

Tādēļ projekta KULTŪRTANDĒMS ietvaros ukraiņu bērniem un jauniešiem ir iespēja peiteikties bezmaksas psihologa konsultācijām, kas sniegs emocionālu atbalstu un ļaus labāk izprast savas emocijas.

Pirmās konsultācijas būs pieejamas ģimeņu nometnes “MĒS” laikā, kas norisināsies no 25. līdz 27. oktobrim.

Kā arī katru pirmdienu, līdz pat decembrim, iespējams pieteikties uz individuālajām konsultācijām, kas norisināsies Dienas centrā “Kopā būt”, Jēkabpilī.

Vairāk par iespēju pieteikties konsultācijai, lūgums zvanīt Montai - 29811673

Psihologa konsultācija var palīdzēt vairākos veidos:

  1. Traumas apstrāde: Bērniem un jauniešiem, kuri pieredzējuši kara šausmas vai bijuši liecinieki vardarbībai, var rasties posttraumatiskā stresa traucējumi (PTSD). Psihologs palīdz bērniem apzināties un izprast savas emocijas, piedāvā drošu vidi, kurā viņi var izteikt savas bažas un bailes, un izmanto terapeitiskās metodes, lai palīdzētu apstrādāt traumatiskos notikumus.
  2. Emocionālā atbalsta sniegšana: Pārvietošanās uz jaunu valsti var radīt sajūtu, ka viņi zaudē visu, kas bijis pazīstams un drošs. Psihologs var palīdzēt bērniem izjust atbalstu, līdzjūtību un emocionālo drošību. Tas var mazināt viņu izolācijas sajūtu un samazināt trauksmi.
  3. Drošības un stabilitātes sajūtas atgūšana: Bērni bieži vien izjūt nedrošību un apjukumu, kad viņu dzīve mainās tik strauji un nekontrolēti. Psihologs var strādāt ar viņiem, lai palīdzētu atgūt kādu stabilitāti, piemēram, izstrādājot rutīnas un palīdzot bērniem izveidot jaunus adaptīvus mehānismus jaunajā vidē.
  4. Sociālās integrācijas veicināšana: Jauniem cilvēkiem var būt grūti pielāgoties jaunai videi, valodai un kultūrai. Psihologs var palīdzēt viņiem pārvarēt kultūras šoku, attīstīt sociālās prasmes un veicināt viņu pašapziņu, lai viņi spētu veidot attiecības jaunajā vidē.
  5. Sēru un zaudējuma apstrāde: Bērni un jaunieši, kas pamet savu valsti, bieži zaudē mājas, draugus, skolotājus un citus nozīmīgus cilvēkus. Psihologs var palīdzēt apstrādāt šos zaudējumus, sniedzot atbalstu sēru procesā un palīdzot atrast veidus, kā tikt galā ar šīm izjūtām.
  6. Attīstības atbalsts: Kara rezultātā daudzi bērni piedzīvo attīstības grūtības, kas var ietekmēt viņu spēju koncentrēties skolā, socializēties ar citiem vai regulēt emocijas. Psihologs var palīdzēt veicināt emocionālo un sociālo attīstību, lai bērni varētu turpināt augt un mācīties atbilstoši savam vecumam.
  7. Vecāku iesaiste: Bērnu emocionālajai atveseļošanai ir svarīgs ģimenes atbalsts. Psihologs var arī strādāt ar vecākiem, sniedzot padomus par to, kā palīdzēt bērniem pārvarēt grūtības, un veicināt pozitīvu ģimenes dinamiku.

Psihologa konsultācija nodrošinās gan emocionālu atbalstu, gan praktiskus rīkus, kas palīdzēs bērniem un jauniešiem pielāgoties dzīvei pēc traumatiskiem notikumiem un uzlabot viņu garīgo veselību ilgtermiņā.

Projektu “Kultūrtandēms” realizē biedība “Vidusdaugavas NVO centrs” un to finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.


Vairāk par projektu, tā aktivitātēm un iespēju pieteikties, iespējams uzzināt, zvanot uz tel. nr. 29811673 (projekta vadītāja Monta).