No bailēm līdz pārliecībai digitālajā vidē - noslēdzies vērienīgs digitālo prasmju projekts
Jēkabpils novada pašvaldības un biedrības "Vidusdaugavas NVO centrs" pārstāvji 2026.gada 21.maijā piedalījās projekta “Sabiedrības digitālo prasmju attīstība” noslēguma pasākumā “Digitālo prasmju stāsts - no idejas līdz rezultātam”, kurā tika atskatīts paveiktais un godināti projektā iesaistītie cilvēki.
No 2025. gada oktobra līdz 2026. gada aprīlim projekta ietvaros Jēkabpils novadā iedzīvotāji apguva digitālās prasmes, kas palīdz ikdienā drošāk un pārliecinātāk izmantot e-pakalpojumus, eParakstu, internetbanku, e-veselību un citus digitālos rīkus.
Projektā Jēkabpils novadā tika izsniegtas 623 apliecības, apmācīti 480 unikālie un 143 atkārtotie dalībnieki. Mācībās piedalījās dažādu paaudžu iedzīvotāji, jaunieši, seniori un strādājošie, kuri pilnveidoja savas prasmes gan klātienes nodarbībās, gan tiešsaistē.
Šis projekts vēlreiz apliecināja, cik nozīmīgas mūsdienās ir digitālās prasmes, tās palīdz cilvēkiem būt patstāvīgākiem, drošākiem un vairāk iesaistītiem sabiedriskajā dzīvē. Daudziem dalībniekiem tā bija iespēja pirmo reizi apgūt eParaksta lietošanu, elektronisku pierakstu pie ārsta, drošu saziņu internetā un citus ikdienā noderīgus digitālos risinājumus.
Sirsnīgs paldies visiem mentoriem par ieguldīto darbu, pacietību un atbalstu dalībniekiem visā projekta laikā- Lāsmai Lapiņai, Madarai Borisovai, Baibai Navenickai, Sarmītei Ratiņai un Jānim Ozolam!
Paldies arī ikvienam dalībniekam, kurš bija gatavs mācīties, izmēģināt ko jaunu un pilnveidot savas prasmes digitālajā vidē!
Mentors un koordinatore
L.Lapiņa