LEADER jaunumi

LEADER jaunumi 15.Marts, 2024, 16:25

Rosīgie Viesītes iedzīvotāji tiekas, lai uzzinātu par LEADER aktualitātēm

Viesītē dzīvo rosīgi uzņēmēji! Vakar viesojāmies mazā bānīša pilsētā ar sarunām par LEADER programmas finansējumu un kādas iespējas tas spēj sniegt Jēkabpils novads lauku teritorijas uzņēmējiem. No Eiropas Savienības struktūrfondu iespējām tālāk pievērsāmies Viesītes uzņēmēju sasniegtajā un turpmākajās iecerēs: ar paveikto dalījās Āžu Krogs, savukārt Dārzniecība Ratnieki saimnieki Ieva un Gatis demonstrēja ar LEADER finansējumu rezultātiem- tomātu sulas un garšvielu pulvera ražošanu. Ar prieku d..

Lasīt vairāk
LEADER jaunumi 7.Marts, 2024, 14:10

Izsludina atklātu projektu konkursa iesniegumu pieņemšanas 1.kārtu (LEADER)

Biedrības “Vidusdaugavas NVO centrs” struktūrvienība “Lauku attīstības partnerība Vidusdaugava” izsludinājusi projektu iesniegšanas 1.kārtu rīcībām Lauku biļete un Jauniešu iniciatīvas. Projektu pieņemšana būs no 26.03.2024. līdz 26.04.2026. Rīcības „Lauku biļete” pamata atbalsts ir 40%; 65%, ja projektā paredzētas darbības tūrisma veicināšanai VRG darbības teritorijā, savukārt maksimālā atbalsts intensitāte ir 75%. Maksimālā attiecināmo izmaksu summa vienam projektam ir fiksētās summas maksājum..

Lasīt vairāk
LEADER jaunumi 18.Janvāris, 2024, 16:49

Apstiprina Vidusdaugavas NVO centrs izstrādāto SVVA stratēģiju

Biedrībai “Vidusdaugavas NVO centrs” ir izveidota struktūrvienība Lauku attīstības partnerība Vidusdaugava (LAP “Vidusdaugava”), kura biedrības “Vidusdaugavas NVO centrs” uzdevumā veikusi sabiedrības virzītas vietējās attīstības (SVVA) stratēģijas 2023-2027.gadu periodam izstrādi LEADER pieejas īstenošanai Jēkabpils novada lauku teritorijā. LAP “Vidusdaugava” izstrādātā SVVA stratēģijas ir apstiprināta, pamatojoties uz 2024.gada 5.janvāra lēmumu Nr.10.9.3-11/24/60-e Lēmums par sabiedrības virzīt..

Lasīt vairāk
LEADER jaunumi 19.Decembris, 2023, 11:37

Sācies pirmais Eiropas LEADER kongress

18. decembrī, sākas pirmais Eiropas LEADER kongress 2023, Eiropas Parlamenta ēkā pulcējot kopā vairāk kā 650 vietējo rīcības grupu pārstāvjus no visas Eiropas, t.sk. arī no Latvijas. Šodien, 19.decembris, sākās Eiropas LEADER kongresa otrā diena. Šodien vairākās sesijās diskutējam: Kā novērtēt LEADER pievienoto vērtību: pieejas un pieredzes. Lauku vīzijas un pakta īstenošana: LEADER vērtība. Kā integrēt Erasmus + LEADER sadarbībā. Jauniešu iesaiste lauku teritorijās. Kā īstenot LEADER valstīs ār..

Lasīt vairāk
LEADER jaunumi 6.Decembris, 2023, 11:40

ELARD biedri nāk klajā nākotnes redzējumu par LEADER/SVVA pieeju pēc 2027. gada

Latvijā uzsākas jaunais 2023.-2027.gada plānošanas periods, kurā vietējās kopienas, iedzīvotāji, NVO, uzņēmēji un citi interesenti turpinās ar LEADER/SVVA pieeju īstenot lieliskas idejas un iniciatīvas, stiprinot savas teritorijas, Latvijas laukus un Latviju kopumā. Vienlaikus, ar skatu jau tālāk nākotnē, ELARD biedri nāk klajā nākotnes redzējumu par LEADER/SVVA pieeju pēc 2027. gada, norādot uz nepieciešamību vienkāršot un saskaņot noteikumus, stiprināt starpnozaru pieeju un nodrošināt neatkarī..

Lasīt vairāk
LEADER jaunumi 29.Novembris, 2023, 09:52

LEADER nav tikai finanšu instruments, bet efektīva Eiropas lauku attīstības pieeja

LEADER nav tikai finanšu instruments, bet efektīva Eiropas lauku attīstības pieeja, kuras īstenošana jāturpina veicināt. Tā ir secināts īpašajā ziņojumā par LEADER īstenošanas izmaksu un ieguvumu novērtējumu, kuru publicēja Eiropas Komisijas Lauksaimniecības un lauku attīstības ģenerāldirektorāts. Izvērtējums tika veikts ar mērķi novērtēt LEADER radīto pievienoto vērtību un to, cik lielā mērā palielinātās LEADER pieejas ieviešanas izmaksas ir pamatotas ar papildu radītajiem ieguvumiem. Pateicoti..

Lasīt vairāk
LEADER jaunumi 29.Novembris, 2023, 09:47

Izsludināts Eiropas LEADER konkurss, projektu vidū ir arī TRĪS DIŽPROJEKTI no Latvijas

BALSOJAM! BALSOJAM! BALSOJAM! Ir izsludināts Eiropas LEADER konkurss, kurā no 17 valstīm piedalās 118 projekti, kas ar LEADER pieeju īstenoti laika posmā no 2014.-2020.gadam. Izvirzīto projektu vidū ir arī TRĪS DIŽPROJEKTI no Latvijas : The digital tools for innovative services at Jaunauce Manor. Latvia - Association Saldus District Development Association” UPSIDE-DOWN HOUSE IN SMĀRDE PARISH. Latvia - Partnership for Rural and the Sea Acquisition of fixed assets for the start-up of Ltd. BeATUS. ..

Lasīt vairāk
LEADER jaunumi 22.Novembris, 2023, 15:44

European LEADER Congress 2023

Tiem, kas apsvēra, bet tomēr nepieteicās uz pirmo Eiropas LEADER kongresu š.g. 18.-19. decembrī Briselē, ir radusies vēl viena iespēja piedalīties šajā nozīmīgajā pasākumā, kurā kopskaitā pulcēsies ap 600 VRG dalībnieku no visas Eiropas. Papildu informāciju un reģistrācijas saiti skatieties zemāk. Pasākuma organizatori meklē arī brīvprātīgos, kas varētu palīdzēt pasākuma norisē abas dienas - reģistrēt dalībniekus, atbildēt uz jautājumiem, iekārtot telpas un iesaistīties dažādos praktiskos darbos..

Lasīt vairāk
LEADER jaunumi 7.Novembris, 2023, 11:59

NOTIKS LEADER / SVVA RUDENS FORUMS 2023

No devītā līdz desmitajam novembrim Skangaļu muižā norisināsies LEADER/ SVVA rudens forums 2023, kuru arī apmeklēs biedrības “Vidusdaugavas NVO centrs” struktūrvienība “Lauku attīstības partnerība Vidusdaugava divi pārstāvji. Semināra norise: CETURTDIENA, 9. novembris 10.00 - 10.30 Ierašanās un rīta kafija 10.30 – 10.45 Semināra atklāšana | Skangaļu muižas saimnieku LBAF stāsts 10.45 – 13.00 Kas SVVA/LEADER īstenošanā būs citādāk? (MK noteikumi nr 579., 580, lēmumi, interešu konflikts, publicitā..

Lasīt vairāk
LEADER jaunumi 27.Septembris, 2023, 15:31

Latvijā ir apstiprinātas četras no 33 VRG jeb vietējās rīcības grupas stratēģijām

Aizvien tuvāk nāk LEADER programmas nākamā perioda ( 2023. – 2027. gadiem) aktīvais posms. Taču, pirms ķeramies pie darbiem un ideju īstenošanas, palikuši pēdējie sagatavošanās darbi. Šobrīd Vidusdaugavas NVO centrs gaida uzaicinājumu no Lauku atbalsta dienesta SVVA jeb sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas prezentēšanai komisijas sēdē. Pēc SVVA stratēģijas apstiprināšanas, ar to iepazīstināsim arī visus interesentus. Lai ērtāk sekot jaunumiem par LEADER programmas nākamā perioda ..

Lasīt vairāk