LEADER jaunumi

LEADER jaunumi 24.Augusts, 2023, 19:38

Tiek izvērtētas vietējo rīcības grupu (VRG) sagatavotās stratēģijas

Aizvien aktuālāks kļūst jautājums par LEADER programmas nākamā perioda 2023. – 2027. gadiem finansējuma uzsākšanu. Patiess prieks, ka aktīvie lauku iedzīvotāji “tur roku uz pulsa”, seko aktualitātēm, interesējas par iespējām un vēlas uzzināt vairāk par jauno Jēkabpils novada Sabiedrības virzītas vietējās attīstības jeb SVVA stratēģiju. Biedrība “Vidusdaugavas NVO centrs” arī turpmāk sniegs atbildes uz visiem radušamies jautājumiem, rakstiet mums e pastā: vidusdaugavasnvo@inbox.lv vai zvaniet 294..

Lasīt vairāk
LEADER jaunumi 7.Jūlijs, 2023, 21:40

VIEDIE CIEMI 2023

Biedrība Latvijas Lauku forums aicina Latvijas ciemus un kopienas dalīties to vieduma atslēgās, piesakoties Viedais ciems 2023 atpazīstamības zīmei. Iniciatīva tiek īstenota ar mērķi izcelt un spēcināt lauku kopienu labās prakses ceļā uz viedumu, daudzinot iedzīvotāju centienus aktīvākas un iesaistošākas kopienas dzīves veidošanā un inovatīvu risinājumu īstenošanā esošajiem izaicinājumiem. Pretendēt uz atpazīstamības zīmi Viedais ciems 2023 ir aicināta ikviena Latvijas lauku aktīvā kopiena un ci..

Lasīt vairāk
LEADER jaunumi 20.Jūnijs, 2023, 12:46

Interesenti pulcējas Zasā uz SVVA stratēģijas prezentāciju un tās apspriešanu

Vakar, 19.jūnijā, Zasā pulcējās nevalstiskā sektora pārstāvji, uzņēmēji, iedzīvotāji un ikviens, kam rūp Jēkabpils novads lauku nākotne, lai piedalītos Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas (SVVA Stratēģija) prezentācijā un tās apspriešanā. Pēc prezentācijas risinājās diskusijas par to, kāda būs LEADER programmas ieviešana Jēkabpils novadā 2023. – 2027.gadā. Skats rītdienā – piesardzīgs, taču pozitīvisma pilns! “Labākais no iespējamā!” ir SVVA stratēģijas moto - tas raksturo mūsu ..

Lasīt vairāk
LEADER jaunumi 13.Jūnijs, 2023, 21:49

Vai jau pieteicies foruma "Labākais no iespējamā Jēkabpils novada laukiem"

Vai pieteicies jau uz forumu Labākais no iespējamā Jēkabpils novada laukiem? Nenokavē, vēl vari to izdarīt, aizpildot anketu: https://forms.gle/hAj1YLHQJgRaAYnz6 (pieteikšanās līdz 15.jūnijam) Iepazīsties ar foruma dienas plānu, tajā ietilpst ne tikai prezentācija, jautājumi, atbildes un ierosinājumi, bet arī ekskursija pa Nyx & Iris staļļiem, iepazīšanās ar zirgiem un Stukmaņu muižiņas apskate. Ja zini, ka spēks vēl būs, aicinām izstaigāt Zasas muižas parku. Vasaras vakaros tas ir īpaši krāšņs,..

Lasīt vairāk
LEADER jaunumi 2.Jūnijs, 2023, 10:44

Aicina pieteikties forumā "Labākais no iespējamā Jēkabpils novada laukiem"

Biedrība “Vidusdaugavas NVO centrs”, kā vietējā rīcības grupa (VRG) un nākamā plānošanas perioda LEADER programmas ieviesēja Jēkabpils novada lauku teritorijā, aicina novada iedzīvotājus uz Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas (SVVA Stratēģija) prezentāciju un apspriešanu Jēkabpils novada Zasas “BĒRZZEMNIEKOS” 19.jūnijā plkst.17:00. Īpaši aicināti lauku teritoriju iedzīvotāji, aktīvo NVO pārstāvji, kā arī ikviens, kuram interesē lauku attīstība un LEADER programmas ieviešana Jēka..

Lasīt vairāk
LEADER jaunumi 2.Maijs, 2023, 20:19

Šovasar Ērgļos notiks lielākā lauku attīstības entuziastu tikšanās - 6. Lauku kopienu parlaments par viedu attīstību reģionos

No 2023. gada 14. līdz 16. jūnijam Madonas novada Ērgļos notiks 6. Latvijas Lauku kopienu parlaments ar mērķi iepazīstināt ar jaunām metodēm un sekmēt rīcības maiņu lauku reģionu viedās attīstības virzienā. Notikums, kas notiek katru otro gadu, tradicionāli pulcēs politikas veidotājus, pašvaldību pārstāvjus, uzņēmējus un akadēmiķus un pilsoniski aktīvos lauku attīstības entuziastus un iniciatīvu īstenotājus no visas Latvijas, lai kopīgi izzinātu veiksmīgu Latvijas un ārvalstu risinājumu pieredzi..

Lasīt vairāk
LEADER jaunumi 7.Aprīlis, 2023, 14:23

SVVA stratēģijas izstrādes fokusgrupas tikšanās Salā

Kārtējā fokusgrupa Vidusdaugavas NVO centrs Sabiedrības virzītas vietējās attīstības (SVVA) stratēģijas izveidei notika Salā. Šoreiz tikšanās raksturīga ar skolu jaunatnes piedalīšanos - aktīvi, gudri, klusāki un runātīgāki viņi mēģināja iedomāties - kādai Salai un Salas pagastam būtu jāizskatās pēc pieciem gadiem?! Daudziem LEADER iespējas bija jaunums, tāpēc diskusijas vadītājs Jānis Dzimtais pacietīgi visu izskaidroja. Vai Sala būs vieta - kur jaunajiem atgriezties? Kas veido vietas pievilcīb..

Lasīt vairāk
LEADER jaunumi 5.Aprīlis, 2023, 09:58

Aicina uz fokusgrupas tikšanos Jēkabpils novada pašvaldības dažādu jomu speciālistus

Sākot no šī gada marta biedrība “Vidusdaugavas NVO centrs”, kas apstiprināta kā nākamā plānošanas perioda LEADER ieviesēja Jēkabpils novada teritorijā. Kopš marta sākuma visā Jēkabpils novada terirotijā, iedzīvotāji un biedrības tiek aicināti uz viedokļu, vajadzību un vēlmju izteikšanu nākamā perioda Sabiedrības virzītai vietējās attīstības stratēģijas izveidošanai. 5.aprīlī plkst.10:00 Attīstības pārvaldes telpās Rīgas ielā 150A, Jēkabpilī (2.stāva zālē) šādā fokusgrupā esam aicināti tikties un..

Lasīt vairāk
LEADER jaunumi 28.Marts, 2023, 10:57

Fokusgrupās apzina Jēkabpils novada lauku teritoriju attīstības virzienus

Sākot no šī gada marta biedrība “Vidusdaugavas NVO centrs”, kas apstiprināta kā nākamā plānošanas perioda LEADER ieviesēja Jēkabpils novada teritorijā, aicina iedzīvotājus un biedrības uz viedokļu, vajadzību un vēlmju izteikšanu nākamā perioda Sabiedrības virzītai vietējās attīstības stratēģijas izveidošanai. Norisinājušās jau sešas fokusgrupas, diskusiju laikā apzinot dažādu Jēkabpils novada lauku teritoriju pozitīvās iestrādnes un risināmās problēmas, kā arī diskutēts par potenciāliem attīstīb..

Lasīt vairāk
LEADER jaunumi 24.Marts, 2023, 12:51

SVVA stratēģijas izstrādes fokusgrupas tikšanās Variešos

Varieši, Ungurmuiža, Antūži, Medņi-aktīvas iedzīvotāju izveidotas biedrības, savas dzīvesvietas nozīmīguma nesēji. Tāpat kā citur Jēkabpils novadā, svarīgi šķiet novadpētniecības dārgumu saglabāšana - kas ir vietas identitātes apliecinājumi. Uzņēmējdarbības atbalsta LEADER jaunumi tika uztverti ar interesi. Prast paskatīties tālāk un plašāk pēc jaunu sabiedriskā labuma projektu idejām - labprāt! Atvērtība un idejas caurstrāvoja šodienas fokusgrupu. Dalīšanās ar vietas dārgumiem - mums ir naktsvi..

Lasīt vairāk